Kurs 3D LAB – polska wersja językowa

 

 

 

Kurs powstał przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Kurs odzwierciedla jedynie stanowisko jego autorów i Komisja Europejska oraz Narodowa Agencja Programu Erasmus+ nie ponoszą odpowiedzialności za jego zawartość merytoryczną.


 

Witamy w polskiej wersji kursu 3D LAB.

 

  • jeśli interesujesz się technologiami cyfrowymi oraz tworzeniem obiektów fizycznych i poszukujesz informacji na ten temat

  • jeśli organizujesz warsztaty dla młodych ludzi i szukasz nowych możliwości rozszerzenia  lub ulepszenia ich programów

  • jeśli chcesz znaleźć nowe możliwości zawodowe w zakresie projektowania i druku 3D

  • jeśli chcesz się dowiedzieć, jak wykorzystać projektowanie i druk 3D w życiu codziennym

ten kurs jest właśnie dla ciebie!

 

Składa się on z 3 Modułów:

I. Wprowadzenie do technologii druku 3D

Rozpoczynamy nasz kurs od przedstawienia najważniejszych podstawowych informacji na temat projektowania i druku 3D. Podajemy także linki do innych źródeł, z których można zaczerpnąć więcej informacji i poszerzyć swoją wiedzę.

II. Praca nowoczesnych rzemieślników

W tej części przedstawiamy przykłady zastosowań projektowania i druku 3D w pracy współczesnych rzemieślników. Ze względu na znaczną liczbę zawodów objętym tym pojęciem, nie jesteśmy w stanie przedstawić ich wszystkich, jednak wybraliśmy najbardziej charakterystyczne z nich. Po podsumowaniu najważniejszych informacji dotyczących modelowania i druku 3D, szczegółowo opisujemy, w jaki sposób technologia 3D zmienia proces tworzenia biżuterii. Przedstawiamy też po krótce przykłady jej zastosowania przy pracy z innymi materiałami, takimi jak skóra, drewno, metal, szkło i ceramika. Produkcja rzemieślnicza jest ściśle związana z innymi sektorami przemysłu. Musimy zatem wziąć pod uwagę, że rozwój modelowania 3D pozwala na lepszą jej integrację w tym zakresie. Z tego powodu wzięliśmy także pod uwagę architekturę i aranżację wnętrz, w których produkcja rzemieślnicza odgrywa znaczną rolę.

III. Kreatywność młodzieży w dobie technologii cyfrowych

W Module III naszego kursu chcemy przedstawić przykład implementacji Modułu I i Modułu II podczas warsztatów z młodymi ludźmi zainteresowanymi różnymi zastosowaniami projektowania i druku 3D. W oparciu o zajęcia, które odbywały się w naszym laboratorium 3D w Wadowicach przygotowaliśmy praktyczne lekcje na temat tego, jak przedstawić ten temat innym: jak przedstawić zagadnienie projektowania i druku 3D oraz jakie kroki podjąć, aby zachęcić młodych ludzi do tworzenia własnych modeli. Prezentujemy tutaj przykłady różnych tematów konkretnych zajęć, kształtujących i rozwijających różnorodne umiejętności wykraczających poza projektowanie 3D. Na koniec podajemy kilka wskazówek na temat oceny procesu nauczania i pokazujemy jak zapoznanie się z technikami projektowania i druku 3D może dodatkowo wspomóc rozwój postawy przedsiębiorczości młodych ludzi.

 

Aby dołączyć do kursu, naciśnij „Curriculum” na górze tej strony i korzystaj!

 

Będziemy wdzięczni za wszelkie opinie dotyczące zawartości naszego kursu, jego możliwych ulepszeń, waszych doświadczeń jako uczestników i waszych pomysłów na wykorzystanie go w dalszej pracy. Dlatego bardzo prosimy o

wypełnienie tego krótkiego kwestionariusza

który pomoże nam udoskonalić kurs i potwierdzić (miejmy nadzieję) jego użyteczność dla tych, którzy z niego korzystają.

 

Instructor